Ako venovať 2% skautingu?

Aj v tomto roku nás môžete podporiť vašimi 2% z daní

Podporíte tak dobrú vec nás skautov aby sme sa moli venovať a napredovať s deťmi a mládežou. Vďaka Vám nám umožníte pokračovať v našich aktivitách, vedeniu detí k prírode, ľudskosti, k cieľavedomosti a zodpovednosti.

Za čo Vám vopred Ďakujeme

Údaje:

Obchodné meno (názov): 50 zbor. A. Dubčeka

Sídlo – obec, PSČ, ulica, súpisné/orientačné číslo: Banskobystrická 148/1, 940 02 Nové Zámky

Právna forma: Občianske združenie

Identifikačné číslo prijímateľa (IČO): 005 987 218 028

Bankové spojenie: Fio banka

IBAN: SK97 8330 0000 0029 0201 0688

BIC: FIOZSKBAXXX

Na Vaše prípadné otázky Vám zodpovieme e-mailom alebo telefonicky .

POSTUP

Postup krokov na poukázanie 2% (3%) pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov.

1. Do 15.02. požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
  2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
  3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech našej organizácie poukázať, ak ste v minulom roku u nás neboli dobrovoľníkom. Táto suma však musí byť minimálne 3€. Ak ste u nás dobrovoľnícky odpracovali viac ako 40 hodín, môžete nám venovať 3% z Vašej zaplatenej dane. Napíšte nám, aby sme Vám poslali Potvrdenie o odpracovaní 40 hodín na ustredie@skauting.sk. Ak by ste nám chceli tento rok dobrovoľnícky pomôcť a následne venovať 3% kontaktujte nás prosím na rozvoj@skauting.sk.
  4. Údaje z potvrdenia spolu so sumou, ktorú nám chcete poukázať, vypíšte do Vyhlásenia.
  5. Vo vyhlásení máte možnosť zaškrtnúť políčko súhlasu so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa…nie však poukázaná suma) do našej organizácie. Ak sa rozhodnete políčko zaškrtnúť, budeme radi – dáte nám tak o sebe vedieť a budeme Vám môcť poďakovať po tom, čo nám Daňový úrad pošle informáciu o Vašom rozhodnutí poukázať 2%
  6. Tlačivá (teda Vyhlásenie, Potvrdenie o príjme a prípadne aj Potvrdenie o odpracovaní 40 dobrovoľníckych hodín) doručte do 30.04. na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Ďakujeme.

Postup krokov pre fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie.

1. Vyplňte daňové priznanie podľa toho či máte príjmy len zo závislej činnosti (Daňové priznanie fyzických osôb TYP A), alebo máte príjmy podľa § 5 až 8 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (Daňové priznanie fyzických osôb TYP B).
  2. Ak ste v príslušnom roku dobrovoľnícky odpracovali minimálne 40 hodín, môžete nám venovať 3% z Vašej zaplatenej dane, v tom prípade musíte zaškrtnúť príslušné políčko a do prílohy priložiť potvrdenie o výkone dobrovoľníckej činnosti.
  3. Vypočítajte si Vaše 2% (3%) z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech našej organizácie. Suma nesmie byť nižšia ako 3€.
  4. V daňovom priznaní máte tiež možnosť zaškrtnúť políčko súhlasu so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa…nie však poukázaná suma) do našej organizácie. Ak sa rozhodnete políčko zaškrtnúť, budeme radi – dáte nám tak o sebe vedieť a budeme Vám môcť poďakovať po tom, čo nám
    Daňový úrad pošle informáciu o Vašom rozhodnutí poukázať 2% (3%).
  5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

Ďakujeme.

1. Vypočítajte si Vaše 1,0% (2%) z dane z príjmov PO – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov. Poukázať môžete minimálne 8€ na jedného prijímateľa. POZOR: Ak ste v minulom roku až do termínu na podanie DP a zaplatenie dane (zvyčajne do 31.3.) NEDAROVALI financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (našej, či inej organizácii), môžete poukázať 1,0% z dane – vyznačíte v daňovom priznaní, že poukazujete 1,0% z dane. Ak ste v minulom roku až do termínu na podanie DP  a zaplatenie dane (zvyčajne do 31.3.) DAROVALI financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (našej, či inej organizácii), môžete poukázať 2% z dane – označíte v DP, že poukazujete 2% z dane.
  2. V daňovom priznaní máte možnosť zaškrtnúť políčko súhlasu so zaslaním Vašich údajov (názov, sídlo, právna forma…nie však poukázaná suma).  Políčko na zaškrtnutie nájdete v prvom riadku IV. časti DP. Ak sa rozhodnete políčko zaškrtnúť, budeme radi – dáte nám tak o sebe vedieť a budeme Vám môcť poďakovať po tom, čo nám Daňový úrad pošle informáciu o Vašom rozhodnutí poukázať 2%
  3. Riadne vyplnené DP doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

Tlačivá:

DAŇOVÉ PRIZNANIE – VYHLÁSENIE