Covid-19 – koronavírus

aktualizácia 12.3.2020

Vzhľadom na prijaté opatrenia na základe zasadnutia krízového štábu mesta Nové Zámky zo dňa 10.03.2020 v zmysle rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva číslo: OLP/2405/84443 zo dňa 09.03.2020. Budú dočasne pozastavené stretnutia a Družinovky do 27.03.2020.

aktualizácia 28.3.2020
Vzhľadom na to, že Ústredný krízový štáb SR prijal 12. marca 2020 opatrenia v súvislosti s ochorením Covid-19, budú pozastavené stretnutia a Družinovky do odvolania.

Slovenský skauting na svojej web stránke zareagoval ihneď opatreniami, na ktoré sme sa aj my 50.zbor A.Dubčeka pristúpili. .

Prežívame nie ľahké časy. Počúvame zovšadial správy o Covid-19 o pribúdajúcich sa prípadov. Prežívame enormný stres a strach, ktorý sa šíri medzi nami, a nie príliš optimistické výhľady do budúcnosti dokážu narušiť vnútornú rovnováhu a obrať človeka i o tú poslednú odvahu. Zastavili nám činnosť. zavrely školy, obchody služby i kostoly. Niektorý však chodia do práce, napriek opatreniam. Iný sú v prvej línií, ďalší sú zase v pozadí, niekde, kde ich nevidno, ale sú pre chod spoločnosti dôležitý

Preto je dôležité zachovať si odvahu. Naša bežná činnosť, tábory, výlety a výpravy, získavanie odboriek a výziev nás pripravili aj na túto situáciu. „Sme pripravení!“ Pomôžme, kde sa dá, a priložme ruku k dielu. Buďme však ohľaduplný, majme úsmev na tvári, v srdci radosť a samozrejme nezabúdajme nosiť rúško nie je hanba. 

Slovenský skauting a programová rada si pripravila niekoľko možností, ako skautovať doma, a byť nielen online aj na družinovke. Skautujemdoma: Výzva „Antivírus“ voľný progamový modul „Koronta“, a pomoc blížnym – skautská služba.  Aj federácia skautov Európy (FSE) si pripravila program ako skautovať doma: skauting doma. Najnovšie aktiviy ako skautujú doma aj v zahraničí, môžeš sledovať na Fb profile Skautujem doma.

Aj náša skautská rada si pre teba pripravila menšiu úlohu v podobe kvízu, v ktorom v krátkosti odpovieš na krátke otázky o našom meste Nové Zámky.

Aj Duchovne sme sa presťahovali do online priestoru, a sledovať omše môžeš na Facebooku profiloch kňazov:
*Turčiansky sv. Peter: (Inky)
https://www.facebook.com/milos.pikala
*Nové Zámky:
https://www.facebook.com/andrusko.gyuszi
https://www.facebook.com/andreasdenemesdicske
*Imeľ:
https://www.facebook.com/CharlieBraun222

Nové výzvy, nové porgramové moduly prichádzajú, budeme už pripravený, na iné životné situácie, a nielen teraz na COVID-19. 

Smelo pokračuj v činnosti, ktorú robíš. Pomáhaj doma, pomáhaj pribuzným, v práci. My skauti sme bežci na dlhé trate, nebojíme sa prekážok, a síce kríza nejaký čas ešte potrvá, sme vždy pripravený  pomôcť s Božou pomocou situáciu zvládneme. Preto tu buďme pre jeden druhého, pre naších blízkych aj v tejto situácií. Buďme preto ohľaduplný, buďme preto empatický a vydržme – vytrvajme. Spoločne to zvládneme a stretneme sa znova v klubovni v ten správny čas. Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *