Náčelníctvo vydalo 25.5.2020 usmernenia k obnovenej činnosti Slovenského skautingu. 

Od minulej stredy, 3. júna 2020, platia na Slovensku nové, voľnejšie pravidlá pre predchádzanie šíreniu vírusového ochorenia COVID-19. Najnovším uznesením Náčelníctva rozšíril Slovenský skauting povolené aktivity a umožnil stretávanie sa v interiéroch. 

Nové usmernenia k činnosti SLSK

Vyvrcholením skautského roku pre skauta sú tábory. Tábory, pre skauta sú nenahraditeľne dobrodružné zážitkové spomienky, na ktoré spomína nekonečne dlho. 

Úrad verejného zdravotníctva pripravil v spolupráci s Radou mládeže Slovenska a Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr protiepidemiologické opatrenia pre zotavovacie podujatia pre deti a mládež.

Niekoľkotýždňová práca priniesla svoje ovocie v podobe pravidiel aplikovateľných aj na naše skautské stanové tábory stojace v prírode na zelenej lúke. Po zhodnotení všetkých rizík a možností rozhodlo Náčelníctvo Slovenského skautingu o povolení organizovania letných pobytových táborov v prírode tak, ako ich poznáme doteraz. Organizátorom odporúčame, aby si naštudovali podmienky zverejnené ÚVZ a až po zvážení schopnosti dodržiavania všetkých týchto začali plánovať letné tábory. 

Ústredie Slovenseho skautingu pripravilo  Manuál pre organizátorov táborov prepájajúci aktuálne platné pravidlá s novými protiepidemiologickými pravidlami. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *